نیسان لیف 2018

خودرو نیسان لیف 2018 یکی از خودروهای قدرتمند ژاپنی می باشد  ، در ادامه متن می خواهیم به مشخصات فنی این خودرو بپردازیم.

نسل دوم نیسان لیف (Leaf) بالاخره در ماه اول سال ۲۰۱۸ در بازار آمریکا عرضه می‌شود. در سال ۲۰۱۰ بود که نسل اول یکی از پرفروش‌ترین خودروهای تمام برقی دنیا، توسط شرکت خودروسازی ژاپنی نیسان (Nissan) عرضه شد؛ از زمان عرضه‌ی نیسان لیف تا به‌امروز، خودروهای برقی و پلاگین هیبرید زیادی به بازار جهانی معرفی شده‌اند؛ با این وجود هنوز هم شرکت‌های خودروسازی زیادی هستند که به این عرصه ورود پیدا نکرده‌اند؛ اما به‌ نظر می‌رسد که نیسان، با قدرت هر چه تمام‌تر برای راند دوم این مسابقه آماده شده است.

طراحی

نمای جلوی نیسان لیف جدید، کمی شلوغ به‌ نظر می‌رسد، اما جلوپنجره‌ی ملایم و V شکل نیسان، ظاهر آن را بهتر کرده و خطوط سیال بین سقف و ستون‌ نیسان لیف را جذاب‌‎تر از همیشه کرده است. شاید بدترین نمای این خودرو بخش عقب آن باشد، اما کافی است که طراحی این قسمت را با نسل اول آن مقایسه کنیم تا به تیم طراحی نیسان درود بفرستیم. البته طرح بومرنگ چراغ‌های عقب، همیشه جذابیت خاص خودش را دارد؛ ولی در نمای کلی و با همراه شدن طراحی سپر عقب، کمی از هماهنگی خارج شده است.

رانندگی

در کابین و فضای داخلی نیسان لیف،. تمام دکمه‌های کنترلی و مرکزی دقیقاً در جایی که باید باشند قرار گرفته‌اند (به‌عنوان مثال، گزینه‌های حالت رانندگی مختلف و دیگر موارد مربوط به تنظیمات قوای فنی، در کنار جعبه‌دنده و در مرکز قرار گرفته‌اند) و نمایشگر داشبورد، تمام اطلاعات مورد نیاز را به راحتی و وضوح در اختیار راننده قرار می‌دهد. وتور الکتریکی نسل جدید نیسان لیف، همان واحدی است که در نسل پیش مدل‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ استفاده شده است؛ اما به لطف وجود مبدل جدید، قدرت آن از ۸۰ به ۱۱۰ کیلووات ارتقاء یافته است. با استفاده از این موتور برقی، نیسان لیف مدل ۲۰۱۸ حداکثر ۱۴۷ اسب بخار قدرت و ۳۲۰ نیوتن‌متر گشتاور دارد؛ نسل اول نیسان لیف، به ۱۰۷ اسب بخار قدرت و ۲۵۵ نیوتن‌متر گشتاور مجهز بود.

امکانات

نسل جدید نیسان لیف، به سیستم کمکی پروپایلوت (ProPilot) مجهز است؛ این سیستم با هدف کمک به راننده و نه ایجاد فناوری خودران کامل در خودرو گنجانده شده است. به‌هر حال این سیستم با داشتن قابلیت‌هایی چون حفظ خودرو در بین خطوط، حفظ فاصله‌ی ایمن با خودروی جلو و حتی در صورت نیاز توقف کامل، کمک حال راننده خواهد بود. اما مصداق خودران نبودن کامل این سیستم، عدم شناسایی مواردی چون تریلرها و دوچرخه‌سواران است.ویژگی ترمز خودکار در تمام نسخه‌های نیسان لیف در دسترس است؛ اما برای بهره بردن از تمام پتانسیل سیستم کمکی پروپایلوت، باید آپشن پکیج تکنولوژی را انتخاب کرد. این آپشن در نسخه‌های SV و SL به ترتیب با قیمت‌های ۲ هزار و ۲۰۰ دلار و ۶۵۰ دلار در دسترس است. شاید بتوان گفت که انتخاب سیستم پروپایلوت، برای رانندگانی که روزانه در ترافیک‌های سنگین قرار می‌گیرند، تقریباً انتخابی اجباری خواهد بود.