آئودی TT کوپه

خودرو آئودی TT یکی از خودروهای زیبا و شیک آلمانی می باشد که در نسل جدید با ابعاد کوچک و جذاب به بازار خرید و فروش خودرو جهانی عرضه می شود.

نسل جدید آئودی TT کوپه در کنار عملکرد بالا، از طراحی شیک و زیبایی برخوردارست. آئودی TT کوپه به لطف ساختار آلومینیومی فشرده خود نسبت به نسل قبل وزن کمتری پیدا کرده و حقیقتا نیز در رانندگی جذاب است. آئودی TT کوپه اگرچه ابعاد کوچکی داشته و بسیار قابل توجه نیست اما طراحی جسورانه آن نظر همگان را در هنگام حرکت به خود جلب می کند. طراحی که می توان خلاقیت و نوآوری مهندسان آئودی را تحسین کرد.

البته الهام گیری از استایل R8 را نباید فراموش کرد و باید به آن توجه داشت. همچنین جدای از آن در قدرت نیز آئودی سعی کرده TT کوپه را به عنوان یک مدل کوچک شده R8 تبدیل کند. خودرویی لیاقت چنین عنوانی را داشته و می تواند با عملکرد بالا و قابل قبول خود به آن دست یابد.

آئودی TT کوپه وزنی 1250 کیلوگرمی داشته و این موضوع در چابکی آن نقش بسزایی دارد.  TT کوپه به موتور TFSI دو لیتری با خروجی 227 اسب بخاری مجهزست که در میان رقبایی چون Golf GT عملکرد قابل قبولی از خود نشان می دهد. آئودی از گیربکس S-tronic کلاچ دوگانه در این مدل استفاده کرده تا در سرعت های بالا تاخیر تعویض دنده نداشته باشد. البته در مدلی با موتور 1.8 لیتری TFSI با چهار توربوشارژ  TT کوپه می تواند به خروجی 310 اسب بخاری دست یابد.

با موتور بنزینی TFSI، آئودی TT کوپه رانندگی لذت بخشی خواهد داشت اما مدل دیزلی نیز آئودی برای این خودرو در نظر گرفته که عملکرد نسبتا ضعیف تری در مقایسه با مدل بنزینی دارد. آئودی در TT کوپه توانسته مهندسی اصیل خود را به کار گیرد تا اتومبیلی کوچک اما چابک و سریعی را به مشتریان ارائه دهد. البته این خودرو رقبای سرسختی نیز داشته اما حرف های بسیاری برای گفتن دارد و می تواند عملکرد بالایی از خود نشان دهد.

هنگامی که به فضای داخلی آئودی TT کوپه نگاهی می اندازیم، بسیار شبیه R8 است و به نظر می رسد آئودی در طراحی داخلی از طرح فضای کابین R8 الهام گرفته است. در داخل شاهد 5 ورودی سیستم تهویه با ظاهری مشابه موتور هواپیما هستیم که جلوه زیبایی به آن بخشیده است. اگرچه آئودی صفحه نمایشی در داشبورد میانی TT قرار نداده اما از صفحه نمایشی در قسمت پشت آمپر بهره گرفته تا این قسمت در کنار ایفای نقش پشت آمپری، به عنوان صفحه نمایش سیستم سرگرمی عمل کند. بخصوص اینکه می توان نقشه خوان را در این بخش مشاهده کرد و همین امر کنترل بهتری را به راننده در هنگام رانندگی می دهد.

در بخش صندلی آئودی به استفاده از چرم باکیفیت و مخمل پرداخته تا در کنار دیگر بخش های کابین، حس خوبی به سرنشینان TT منتقل کند. به طور کلی افراد با سواری در این اتومبیل کوچک و سریع شرکت آلمانی، می توانند کیفیت و عملکرد بالای آن را به خوبی درک کرده و احساس نمایند.

متاسفانه از سال 1999 آئودی صندلی های عقب را بیشتر به شکلی زینتی طراحی کرده و کمتر افرادی در این بخش جای خواهند گرفت. بنابراین TT را بهتر است یک اتومبیل کوپه دانست تا غیرکوپه با ظرفیت چهار سرنشین.

آئودی TT کوپه در مدل های مختلفی به فروش می رسد و محدوده قیمتی بین 29 تا 40 هزار پوندی دارد. برای مثال مدل TDI ultra با قابلیت های متعدد و بسته های مختلف قیمتی بیش از 35 هزار پوند را به دنبال خواهد داشت. هر آئودی TT کوپه باتوجه به آپشن های خاص خود قیمت متفاوتی پیدا می کند و افراد می توانند آپشن های موردنظر خود را به اتومبیل افزوده و یک مدل موردنظری را خریداری کنند. بنابراین با افزوده شدن هر آپشنی، قیمت TT کوپه از 29 هزار پوند بیشتر خواهد شد. به طور کلی این خودرو در کنار عملکرد بالا، آپشن های جدیدی را شامل شده و یک اتومبیل کوچک چابک است.