مرسدس بنز AMG S65

قیمت خودرو مرسدس بنز S65AMG در بازار آمریکا 963.644.000 تومان می باشد ، در ادامه متن به معرفی آن می پردازیم.

مرسدس بنز S65 خودرویی متفاوت و یکی از معدود سدان‌های فعلی بازار جهانی است که با پیشرانه‌ی 12 سیلندر V شکل عرضه می‌شود. تیم مهندسی مرسدس بنز به ترکیب فرمول قوای فنی و انتقال قدرت دست نزده است؛ این پیشرانه و قوای فنی S کلاس، تنها موردی است که در مدل 2018 این خودروی لوکس، تغییر نکرده است.

طراحی

در مرسدس بنز S65 تغییراتی که AMG به ظاهر کلاس S جدید داده دقیق و ظریف هستند، ولی باعث می‌شوند خودرو کمی معمولی به نظر برسد. روی گل‌گیرها عبارت «V12 BITURBO» نوشته شده و نشان «S65 AMG» روی در صندوق نصب شده‌است. شکافنده جلوی خودرو برای ایجاد نیروی سو به پایین بیشتر در هنگام فرستادن هوا به خنک‌کننده‌ی روغن طراحی شده است. سیستم اگزوز اسپورت AMG دارای دو اگزوز با روکش کروم می‌باشد.تیم مهندسی AMG، در طراحی داخلی مرسدس بنز S65 از المان‌های عملکردمحور استفاده کرده است. از جمله این موارد، فرمان منحصر‌ به فرد و پدال‌های بزرگ پشت آن و پنل دیجیتال و اسپرت فرمان است.برای داخل خودرو، بنز خود را متعهد به استفاده از مواد با کیفیت بالا می‌داند. لوازم داخلی (مانند سقف و فرمان) جنس چرم با طرح لوزی دارند. AMG صندلی‌ها را برای راحتی در نشستن‌های طولانی مدت طراحی کرده و بصورت الکترونیکی قابل تنظیم می‌باشند.

رانندگی

در مرسدس بنز S65 سه حالت مختلف راحت، اسپرت و منحنی برای سیستم تعلیق در نظر گرفته شده است. در حالت منحنی، خودرو در هنگام پیچیدن تا 2.65 درجه به پهلو خم می‌شود تا فشار نیروی گرانش بر سرنشینان کمتر شود. این سیستم به قدری خوب عمل می‌کند که حس هندلینگ عالی و فعال شدن سیستم ضد گردش در دیگر خودروهای لوکس را تداعی می‌کند. حالت سیستم تعلیق منحنی فقط در خودروهای محور‌عقب فعال می‌شود؛ فعال شدن این سیستم، به یک مخزن فشار هیدرولیک به همراه تنظیم میل‌گاردان روی مدل‌های 4Matic نیاز دارد.دوازده سیلندر، توربوشارژ دوقلو، ۶۲۱ اسب بخار قدرت و 1000 نیوتن متر گشتاور، مرسدس بنز S65 AMG جدید را تبدیل به یک غول با ابهت می‌کند.

امکانات

مرسدس بنز S65 مدل 2018، اولین مدل از S کلاس است که به سیستم شروع حرکت AMG با نام «شروع مسابقه» مجهز شده است. با استفاده از این سیستم، مرسدس بنز S65 با وزن ۲۱۸۰ کیلوگرم، در زمان ۳.۴ ثانیه به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. ساعت را شرکت IWC طراحی کرده و نمایشگر از نوع TFT با رزولوشن بالا و از نوع لمسی است! نمایشگر، سرعت خودرو، اطلاعات سیستم مسیریاب، دنده و دور موتور را نشان می‌دهد. صفحه‌ی لمسی برای کارکردن آسان با رادیو، تلفن و سیستم مسیریاب طراحی شده است و همچنین تمامی ابزارآلات سرگرمی خودرو را می‌تواند بکار بیاندازد.