خودرو بایک X25 محصول جدید چینی  شرکت دیار خودرو در بازار

دیار خودرو خودرو جدید چینی به نام بایک X25 را در کشور تولیدو مونتاژ خواهد کرد.

پلاک 11 ، شرکت دیار خودرو تقریبا مدت زیادی می گذرد ، فعالیت خط تولید خودرو را در کشور متوقف کرده بود ، اما این روزها خبر از فعالیت این شرکت برای تولید و مونتاژ خودرو جدید چینی در کشور به گوش می رسد و به نظر می رسد این شرکت فعالیت خود را به صورت جدی برای تولید خودرو بایک ایکس 25 چینی در کشور را آغاز کرده است .

به گزارش پلاک 11 از ایران جیب، این شرکت در گذشته خودرو بایک سابرینا را در خط تولید خود داشت و گریت وال M4 را هم عرضه می کرد. بایک سنوا که یک سدان چینی قوی به بود، به صورت وارداتی از جانب دیار خودرو به بازار ایران آمد که نتوانست موفق ظاهر شود. برخی محصولات کار و تجاری بایک هم از جانب دیار خودرو به بازار ایران عرضه شد. همچنین این شرکت در سابقه ی فعالیت خودرو برنامه ی عرضه محصولات هاوال را با شبکه ی فروش عظیم خودرو داشته و قطعا می دانید که در آن پروژه هم شکست خورده است. یکی دیگر از دلایل کم فروغ شدن دیار خودرو، مشکلاتی بود که از جانب نهادهای قانونی تخلفات واضح و قانون شکنی از جانب این واحد تولیدی اعلام می شد.

اما به هر حال، با حضور مستقیم بایک در دومین نمایشگاه خودروی تهران، دیدیم که این خودروساز جهانی برنامه ی حضور مجدد در بازار ایران را دنبال می کند. با گذشت زمان و دریافت پلاک های گذر موقت برای مدل های مختلف بایک، مشخص شد که مجددا دیار خودرو به عنوان نماینده ی این خودروساز در ایران انتخاب شده است. با بیشتر شدن تردد بایک X25 گذر موقت در جاده های کشور، احتمال آن افزایش پیدا کرد که دیار خودرو حضور مجدد خود در بازار خودروی کشور را با این کراس اوور کوچک آغاز کند.

حال خبرها و تصاویر ارسالی از جانب مخاطبان نشان می دهد که تولید آزمایشی بایک X25 با ظرفیت تولید ۵ دستگاه در روز در گلپایگان آغاز شده و قرار است در آینده ی نزدیک به ۱۰ دستگاه در روز هم برسد. شنیده ها حاکی از آن است که باید برنامه ی تولید محصولی دیگر را تا دو ماه آینده در خط تولید دیار خودرو دارد. در صورت اخذ مجوزهای در زمان مناسب، این خودروساز چینی تا پایان سال ۹۷، سه محصول مختلف را با تیراژ کلی ۳۰ دستگاه در روز در ایران تولید می کند.

بایک X25 یک کراس اوور کوچک و شاید از نگاه بسیاری یک خودروی شبه کراس اوور است. در برخی معرفی های رسمی X25، نسخه ی کراس بایک سنوا معرفی می شود. این خودرو به پیشرانه ی ۱٫۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است که حدود ۱۱۴ اسب بخار را با گشتاور ۱۴۸ نیوتون متر تولید کند. این خودرو در بازار چین با دو جعبه دنده ی ۵ سرعته ی دستی و ۴ سرعته ی اتوماتیک عرضه می شود. نسخه فول آپشن این خودرو می تواند امکاناتی نظیر ۶ کیسه ی هوای ۱۰ نقطه ای، کروزکنترل، فرمان کمکی برقی، سیستم استارت استاپ اتوماتیک، سیستم تهویه الکتریکی، مانیتور، کامپیوتر سفر، سانروف، چراغ روشنایی روز و… را دارد.

به گفته ی کمپانی بایک مهندسی این خودرو با همکاری کمپانی ساب انجام شده و جعبه دنده ی ۴ سرعته اتوماتیک X25 را کمپانی آیسین ژاپن تولید می کند.

همچنین قابل ذکر می باشد که درباره قیمت فروش بایک X25  این محصول هنوز از سوی این شرکت اطلاعاتی گزارش نشده است.

قیمت فروش خودروهای داخلی و خارجی

آگهی های خرید و فروش خودرو سواری و سنگین

اطلاعات و مشخصات فنی خودروها

مجله خودرو